Transport miejski vs. samochód – co wybrać?

bus

W jaki sposób poruszasz się po mieście? Wolisz korzystać z komunikacji miejskiej i przeskakiwać z autobusu do autobusu w razie konieczności? A może upodobałeś sobie samochód i możliwość komfortowego przemieszczania się, kiedykolwiek zechcesz? Niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierasz, warto wiedzieć, że niektóre sposoby pozwolą ci zaoszczędzić więcej czasu czy pieniędzy. Jeśli szukasz nowego pomysłu na optymalizację kosztów, przeczytaj, w co bardziej opłaca się zainwestować.

Samochód dla wygodnych

Posiadanie własnego auta wiąże się z szeregiem kosztów utrzymania, takich jak ubezpieczenie, systematyczne przeglądy oraz, w razie potrzeby, naprawy. Z drugiej strony własny środek transportu daje ci całkowitą niezależność i swobodę w poruszaniu się dokądkolwiek i z kimkolwiek zechcesz.

Jeśli więc pracujesz w dość odległym miejscu lub musisz przemieszczać się stosunkowo często (np. na spotkania biznesowe), samochód może okazać się bardzo pomocny. Pamiętaj jednak, że w godzinach szczytu ruch na drodze może unieruchomić cię na długi czas. W tym przypadku lepiej jest skorzystać z komunikacji miejskiej. W sytuacji natomiast, gdy rzeczywiście auto jest ci konieczne, pomyśl o znacznie bardziej oszczędnej i przyjaznej środowisku hybrydzie, która jest wprost stworzona do taniego poruszania się po mieście.

Oszczędni wybierają tramwaj

Nie da się ukryć, że nawet najbardziej ekonomiczny samochód hybrydowy wygeneruje jednak więcej kosztów, niż bilet miesięczny na tramwaje i autobusy. Wiele polskich miast zaczyna poważnie inwestować w jak najbardziej dogodne systemy komunikacji miejskiej. Dzięki temu codzienna podróż do pracy metrem czy tramwajem jest wygodna, szybka i tania.

Gdy więc mieszkasz w centrum miasta, a twoje miejsce pracy czy uczelnia znajdują się stosunkowo blisko siebie, nie warto wyciągać auta z garażu, tylko zwyczajnie wskoczyć do najbliższego tramwaju i przejechać kilka przystanków. Zainwestuj też w bilet miesięczny, który z pewnością opłaca się bardziej niż kupowanie biletów jednorazowych.

A może miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych? – Wrocław prezentuje projekt Vozilla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *