Najlepsze sposoby na naukę języka obcego dla dzieci

książki

„Oh my God!” – krzyczy z pasją czterolatek, oglądając swoją ulubioną bajkę w telewizji. Czy okazjonalne podchwytywanie zasłyszanych przypadkowo słówek w innym języku znaczy, że masz w domu małego geniusza-poliglotę? Niekoniecznie. Do płynnej mowy w innym narzeczu jeszcze daleka droga, ale nie znaczy to, że nie możesz spróbować już teraz. Wielu rodziców zadaje sobie pytania, kiedy najlepiej zacząć taką naukę oraz… ile to ich będzie kosztowało. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Kiedy zacząć naukę?

Obecnie wiele przedszkoli oferuje zajęcia języka obcego już dla dzieci w wieku 5 lat; warto więc skorzystać z tej możliwości. Dobrym pomysłem jest także puszczanie dziecku płyt z opowieściami dla najmłodszych, przeplatane zwrotami w języku obcym. Słuchane często, lubiane historyjki mogą zapaść w pamięć malucha znacznie skuteczniej niż najciekawsza lekcja w przedszkolu.

Najczęstszym rozwiązaniem dla dzieci w grupie wiekowej wciąż jeszcze dość szybko przyswajającej naukę języka obcego są lekcje w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Oprócz obowiązkowych zajęć w szkole warto zainwestować w bardziej intensywną metodę, czyli zapisać syna czy córkę na pozalekcyjny kurs w placówce językowej.

Szkoła językowa czy indywidualny tok nauki?

Jeśli zdecydujesz się na wysłanie dziecka do szkoły językowej, pamiętaj, aby wybrana instytucja zapewniała jak najwyższą jakość nauki przy jednoczesnym rozsądnym podejściu do cennika. Przed wyborem właściwego miejsca przeczytaj obiektywne opinie w internecie i przede wszystkim zapytaj znajomych rodziców o rekomendacje. W zależności od województwa ceny takiego semestralnego kursu nieco się różnią; przygotuj się na koszt pomiędzy 500 a 1500 zł.

Możesz też spróbować zajęć indywidualnych, które czasami mogą przynieść skuteczniejsze efekty. Zainwestuj wtedy w dobrego lektora – na płacenie dorabiającym nastoletnim nauczycielom-amatorom jeszcze przyjdzie czas. W przypadku indywidualnego toku zajęć zaplanuj wydatek od 30 do nawet 100 zł za lekcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *