Pomysły na niestandardowe prezenty dla dzieci

prezenty

Dzieci uwielbiają prezenty. Z niecierpliwością czekają na kolejne urodziny, imieniny czy inną okazję do obdarowywania ich podarkami. Nic więc dziwnego, że rodzice prześcigają się w coraz to nowych pomysłach, by uczynić święto ich pociechy niezapomnianym. Jednak nierzadko wyczekana zabawka po kilku dniach ląduje w kącie, a (jakże przydatne) ubrania spotykają się z niechęcią maluchów. Jak sprawić, by prezent ucieszył dziecko i jeszcze długo był wspominany z radością? Podarować mu coś… niematerialnego.

Urodziny z postacią z bajki

Nie musimy jechać do Disneylandu, by nasza pociecha przeżyła pełne emocji urodziny. Wystarczy rozejrzeć się za najbliższym festynem czy pojechać do wesołego miasteczka. Często możemy tam bowiem spotkać ludzi poprzebieranych za modne postacie z bajek, które chętnie zapozują z dzieckiem do zdjęć. Jeżeli nie mamy możliwości wyjazdu, rozwiązaniem jest także wypożyczenie kostiumu i „wynajęcie” dziadka lub wujka do odegrania roli Kubusia Puchatka lub Żółwia Ninja.

Nowe możliwości

Dzieci są odkrywcami, ciągle chcą próbować czegoś nowego. Doskonałym prezentem będzie więc nieznane dotąd dziecku doświadczenie – lekcja jazdy konnej, pokazowe warsztaty ciekawostek fizycznych czy chemicznych, zajęcia kreatywne lub lekcja tańca. Warto kierować się aktualnymi zainteresowaniami dziecka – wtedy mamy pewność, że prezent będzie udany.

Wspólny czas

Dzieci najbardziej cenią sobie czas spędzany z rodzicami. Na co dzień, zabiegani między pracą i domem, usilnie staramy się wygospodarować choć chwilkę dla naszych pociech. Czemu więc nie potraktować święta malucha jako okazji do przebywania razem? Sprawdzi się tutaj zarówno zwykły spacer połączony z wyjściem na lody, jak i bardziej wymyślne atrakcje: aquapark, ścianka wspinaczkowa, wycieczka do zoo lub kina. Wszystko zależy od upodobań dziecka oraz naszych możliwości.

Piżama party

Ten punkt można podciągnąć pod poprzedni. Spędzamy czas z pociechą w niezwykły sposób, oglądając filmy w piżamach i jedząc przekąski. Dobrym pomysłem jest również zaproszenie najlepszego przyjaciela dziecka na noc i urządzenie kameralnej imprezy urodzinowej. Maluch będzie szczęśliwy, mogąc spędzić z kolegą lub koleżanką więcej czasu na wspólnej zabawie.

Na tym oczywiście nie kończą się pomysły na ciekawe prezenty dla dziecka. Każdy z nas, znając swoją pociechę, będzie mógł wymyślić podarek, który sprawi jej radość. Jeżeli brakuje nam na to środków, sprawdzić się może chwilówka przez internet. Warto jednak pamiętać, że najbardziej cieszą prezenty, w które włożyliśmy całe swoje serce.

1 thought on “Pomysły na niestandardowe prezenty dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *