Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej?

Początek września to czas, który dla wielu rodziców oznacza tylko jedno – wydatki związane z wyprawką szkolną dla dziecka. Podręczniki, przybory i inne akcesoria mogą nas kosztować nawet ponad 500 zł – dla wielu osób to wydatek naprawdę wielkiej wagi. Na szczęście istnieją sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy podczas kupowania wyprawki dla naszych małych uczniów. Przeczytaj najlepsze porady na ten temat.

Zaplanuj wszystkie zakupy

Podczas wrześniowej gorączki zakupów bardzo łatwo jest zapomnieć o liczeniu wszystkich wydatków. Co chwilę okazuje się na przykład, że zabrakło nam kolejnego przyboru szkolnego czy elementu stroju sportowego na zajęcia z WF-u. Ponadto nowe nabytki szkolne są dla dzieci często sprawą honoru; każdy maluch chce się przecież ładnie prezentować w szkolnych murach.

Aby więc nie ulec kosztownym pokusom, pamiętaj, aby wystarczająco wcześnie zaplanować wszystkie zakupy. Przybory szkolne, plecak, podręczniki, czasami mundurek szkolny wyniosą nas o wiele mniej, jeśli wcześniej ustalimy oczekiwany, całkowity koszt zakupów.

 

Zapoznaj się z obowiązującymi zniżkami

Czy wiesz, że jeśli twoje dziecko uczęszcza do klasy I, II lub III szkoły podstawowej, jego podręczniki są zupełnie darmowe? Uczniowie klasy IV, V i VI mogą natomiast liczyć na atrakcyjne dofinansowania na książki. Wystarczy zapytać o aktualną ofertę w placówce szkolnej, do której chodzi twoje dziecko. Gimnazjaliści i ich starsi koledzy powinni zorientować się w lokalnych kiermaszach i wyprzedażach podręczników, które zawsze organizowane są pod koniec sierpnia.

 

Kupuj w hipermarketach

Jeśli wybierzesz się do dużych supermarketów, będziesz miał szansę zrobić szkolne zakupy za znacznie niższą cenę niż w mniejszych sklepach. Miejsca takie jak na przykład Tesco czy InterMarché zawsze oferują swoim klientom atrakcyjne ceny szkolnych przyborów, a także zeszytów czy nawet plecaków i toreb. Sprawdź, kiedy i gdzie najbliższy hipermarket ogłosił wielkie szkolne obniżki i to właśnie tam poszukaj najważniejszych rzeczy.

Polecamy także artykuł: Jak rozmawiać z dzieckiem o pieniądzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *