Na co zwrócić uwagę kupując fotelik do samochodu dla dziecka

dziecko

Fotelik samochodowy dla dziecka powinieneś kupić już podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka. Będzie on potrzebny przy każdej podróży samochodem w całym okresie dzieciństwa. Warto więc zainwestować w fotelik dobrej jakości, by być spokojnym, że zapewni on bezpieczeństwo twojemu maluchowi. Zobacz, na co zwrócić uwagę kupując fotelik do samochodu dla dziecka.

Fotelik dla dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny

Z pewnością wszystkim rodzicom zależy, by zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo w każdej chwili jego życia, również podczas podróży samochodem. Dlatego właśnie nie powinieneś kupować fotelika samochodowego w marketach tylko udać się  do sklepu z akcesoriami dla dzieci. Foteliki samochodowe sprzedawane w dyskontach bardzo często zachęcają niską ceną, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Zrobione są z bardzo niskiej jakości materiałów, które w razie wypadku nie ochronią twojego dziecka i nie zapewnią mu bezpieczeństwa.

Takie foteliki z marketów bardzo często nie posiadają wymaganych certyfikatów, które zapewniają wymagane normy bezpieczeństwa. Wybierając fotelik dla swojego dziecko, zwróć uwagę czy posiada on homologacje ECE, potwierdzającą europejskie standardy bezpieczeństwa. To bardzo ważne, by fotelik, w którym będzie jeździło twoje dziecko miał niezbędne certyfikaty, ponieważ będzie to świadczyło o tym, że jest on zrobiony z solidnych, wytrzymałych materiałów, które sprawdziły się z testach zderzeniowych.

Naucz się prawidłowego montażu fotelika

Nawet najlepszy, najbezpieczniejszy i najwyższej klasy fotelik nie spełni swojej funkcji, jeśli nie będzie prawidłowo zamontowany w samochodzie. Jeśli nie jesteś pewien czy będziesz potrafił właściwie umieścić fotelik w aucie, poproś doradcę w sklepie o krótkie szkolenie. Pamiętaj, że nie każdy fotelik będzie odpowiedni do twojemu modelu samochodu, dlatego jeszcze przed zakupem powinieneś przymierzyć go i sprawdzić czy odpowiednio przylega do siedzenia. Warto mieć pewność, że w razie wypadku, będzie on mógł spełnić swoją funkcję i zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

 

Wybierz odpowiedni fotelik

Kupując fotelik w sklepie z artykułami dla dzieci możesz również zapytać eksperta, który fotelik będzie najlepszy dla twojego dziecka. Oferta fotelików jest bardzo duża, co znacznie utrudnia wybór tego najodpowiedniejszego. Doradca na pewno pomoże ci dopasować fotelik do wagi, wzrostu i wieku twojego dziecka. Znając wagę swojego malucha, będziesz mógł wybrać wśród jednej z kategorii fotelików, ponieważ są one zaszeregowane na grupy pod względem wagi. Wyróżniamy 5 grup:

  • grupa 0 dla niemowląt o wadze mniejszej niż 10 kg,
  • grupa 0+ dla niemowląt o wadze mniejszej niż 13 kg,
  • grupa I dla niemowląt o wadze od 9 kg do 18 kg,
  • grupa II dla dzieci o wadze od 15 kg do 25 kg,
  • grupa III dla dzieci o wadze od 22 kg do 36 kg.

Kupując fotelik dla niemowlaka powinieneś wybrać taki, który dozwolony jest dla dzieci od urodzenia, znajduje się w grupie 0 lub 0+ i posiada wkładkę redukcyjna, która zapewnia lepsze dopasowanie dziecka do fotelika i zabezpieczenie główki przed kołysaniem.

Przy zakupie fotelika dla większego dziecka powinieneś zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię, a mianowicie ile waży twoja pociecha. Tutaj trzeba wybrać z pośród grupy fotelików dedykowanych dzieciom w przedziale wagowym, w którym znajduje się twoje dziecko. Nie możesz kupować fotelika dla większego dziecka, z myślą, że przecież dzieci szybko rosną i za niedługo będzie w sam raz, ponieważ zbyt duży fotek nie zapewni odpowiedniego bezpieczeństwa podczas jazdy i w razie wypadku. Niestety, ale foteliki należy wymieniać, gdy są już z małe i kupować takie, które będą odpowiadały parametrami na chwile obecną.

Potrzebna gotówka w 15 minut

Gdy czeka cię zakup fotelika dla dziecka, a w portfelu pustka z pomocą przyjdą pożyczki online w 15 minut. Dzięki nim w bardzo szybkim czasie będziesz mógł pożyczyć potrzebną gotówkę, by na przykład kupić fotelik samochodowy dla twojego dziecka. Minimum formalności oraz możliwość złożenia wniosku przez Internet za pomocą serwisów pożyczkowych to jedne z zalet tego produktu. Jasne zasady oraz szybka weryfikacja i dostęp do pieniędzy z pożyczki sprawią, że rozwiążesz swoje problemy z brakiem gotówki w bardzo szybkim czasie. Jeśli więc w tym miesiącu twój domowy budżet nie udźwignie zakupu fotelika samochodowego dla dziecka, możesz skorzystać z pożyczki online w 15 minut i rozłożyć pożyczoną kwotę  na dogodne raty, tak by miesięczna spłata dopasowana była do twoich możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *