Pożyczka na 300 zł. Kiedy warto z niej skorzystać

money

Szef zalega z wypłatą? W lodówce pustki, a my musimy wykarmić rodzinę? Dziecko koniecznie chce jechać na letni obóz, a do wyjazdu kilka dni? Każdy z nas miewa w życiu chwile, w których dodatkowy zastrzyk gotówki powitałby z otwartymi ramionami. Czasami już niewielka suma ratuje życie, ale kiedy z czystym sumieniem z niej skorzystać?

Nagłe wypadki

Wyobraźmy sobie, że nagle zachorowaliśmy (albo chory jest ktoś z rodziny). Leki co prawda są dostępne, ale ich koszt przekracza na tę chwilę nasze możliwości. Inna sytuacja: nie chcemy czekać miesiącami w kolejce do lekarza specjalisty, umawiamy się więc prywatnie. W tym przypadku wzięcie niewielkiej pożyczki jest jak najbardziej umotywowane. W końcu na zdrowiu się nie oszczędza.

Kolejny przykład to powszechnie znana „złośliwość rzeczy martwych”, czyli zepsuty samochód lub sprzęt domowy. Jako że na polskich drogach duży odsetek pojazdów stanowią używane samochody, częściej zdarzają się też awarie. Nie chcąc stracić najpewniejszego dojazdu do pracy, decydujemy się na, nierzadko kosztowną, naprawę. Plusem jest fakt, że samochody mają dłuższy okres gwarancji. Sprzęty elektroniczne, gdy zepsują się po jego upływie, czyli najczęściej dwóch latach – nadają się jedynie do wymiany. I tutaj również przydaje się pożyczka. Jak bowiem prać bez pralki i gotować bez kuchenki?

Stałe koszty

Nie tylko nagłe wydatki potrafią uderzyć po kieszeni. Także spodziewane wyrwy w domowym budżecie mogą wymagać wzięcia kredytu. Możemy tutaj zaliczyć przygotowania do wakacji. Wiemy, że się zbliżają, przygotowujemy się na wydanie większej ilości pieniędzy – a w efekcie często jesteśmy zaskoczeni, ponieważ końcowa suma okazuje się dużo większa, niż zakładaliśmy. Oprócz wycieczek po kraju decydujemy się bowiem także na zagraniczne wojaże, które zazwyczaj są droższe. Wysyłamy dzieci na tematyczne obozy, a w sierpniu ulegamy szkolno – wyprawkowej gorączce. Ratunkiem okazuje się niewielka pożyczka, którą możemy spłacić zaraz po jej wzięciu.

Szybkie kredyty czasami potrafią uratować życie. Warto jednak dobrze przemyśleć decyzję przed jej podjęciem. Upewnijmy się, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie – to pomoże nam uniknąć stresu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *