4 sposoby na znalezienie najtańszych biletów lotniczych

samolot

Planujesz dłuższą wyprawę? Transport samolotem będzie nieunikniony; zaczynasz więc szukać jak najlepszych cen biletów. Od czego jednak zacząć? Jak porównywać promocje i jak sprawić, by znaleźć właśnie te najtańsze loty? Przeczytaj kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym staniesz się ekspertem od szukania atrakcyjnych kwot za bilety lotnicze.

Poluj na promocje

Pewnie często słyszałeś o sytuacjach, w których ceny biletów spadły do 5 zł czy nawet złotówki. Takie okazje wbrew pozorom nie należą do rzadkości. Czasami błąd systemu na stronie przewoźnika pokaże kwoty niższe, niż w rzeczywistości – jeśli zauważysz taką promocję, nie zastanawiaj się długo, tylko jak najszybciej kupuj bilet. Korzystaj także z alertów cenowych dostępnych na platformach takich jak np. fly4free – dzięki temu jako pierwszy dowiesz się o ciekawych obniżkach cen.

Szukaj z wyprzedzeniem

Podstawowa zasada rasowego poszukiwacza tanich lotów to kupowanie ich z jak największym wyprzedzeniem. Jeśli na przykład planujesz wyjazd na Boże Narodzenie, powinieneś zacząć rozglądać się za biletami już we wrześniu. Z reguły dłuższe (a więc i droższe trasy) należy rezerwować około 2 miesiące przed planowaną datą wylotu.

Rezerwuj w najtańsze dni tygodnia

Nie tylko czas, z jakim zarezerwujesz swój bilet, ma znaczenie. Ważny jest także dzień samego lotu. Z reguły trasy do miejsc typowo wakacyjnych (np. kraje śródziemnomorskie czy egzotyczne) kosztują najwięcej, jeśli lot odbywa się w piątki i dni weekendowe. Szukaj cen proponowanych we wtorki i środy – od razu zauważysz różnicę. Natomiast osoby, które wyruszają w podróż biznesową, powinny wybierać loty zaplanowane na niedziele.

Porównuj ceny przewoźników

Porównywarka cenowa to często pierwsza witryna, jaką otwiera przyszły pasażer samolotu, by wyszukać najtańszy dla siebie lot. Nawet jeśli jesteś przywiązany do jednej firmy, daj szansę innym przewoźnikom; być może okaże się, że stawki u konkurencji są znacznie niższe. Umiejętne porównanie cen jest twoim kluczem do znalezienia najbardziej atrakcyjnych przelotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *