Jak wybrać płatny program do fakturowania?

rozliczenie

Prowadzenie własnej firmy wiąże się – dla wielu z nas – ze żmudną papierkową robotą. Nic więc dziwnego, że właściciele przedsiębiorstw dokładają wszelkich starań, aby ten proces usprawnić. Jednym ze sposobów na ułatwienie organizacji firmy jest zakup profesjonalnego programu do fakturowania. Oto kilka przykładów programów online oraz desktopowych, które sprawdzą się zarówno w mniejszej, jak i większej firmie.

Programy dostępne w Internecie

InTaxo – za jego pomocą wystawimy online faktury VAT, zaliczkowe, końcowe, proformy, korekty oraz paragony. Atutem programu jest pamięć wcześniejszych danych. Faktury możemy wystawić od kwoty brutto oraz netto, gdyż są automatycznie przeliczane. Perfekcjoniści docenią gotowe szablony do wyboru oraz możliwość wprowadzenia logo firmy do dokumentów. Bez opłaty można wystawić trzy faktury miesięcznie.

Szybkafaktura.pl – na tej stronie znajdziemy internetowy program do faktur. Dzięki niej możemy wystawić dokument również na obcą walutę, wysyłać maile przypominające o konieczności opłacenia faktury oraz na bieżąco monitorować spłaty. Aby korzystać z programu, trzeba uiścić miesięczny abonament.

Bizin.pl – w odróżnieniu od poprzednich programów ten nie poprzestaje jedynie na prostym wystawianiu faktur. Z jego pomocą możemy zarządzać przedsiębiorstwem na wielu płaszczyznach, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z dokumentami. Trzy różne wersje programu umożliwiają dopasowanie jego funkcji do swoich potrzeb.

wFirma.pl – kolejna platforma internetowa oferująca program do fakturowania online. Dzięki niemu możemy wystawić faktury VAT, MOSS, korekty, faktury VATmarża czy dla zagranicznych klientów. Powiązanie z pocztą elektroniczną pozwala na wysyłanie faktur wprost z programu, a dostęp do bankowości internetowej – na bieżące monitorowanie spłat. Pierwszy miesiąc użytkowania jest darmowy, następnie konieczne będzie opłacanie abonamentu.

Programy komputerowe

UniFaktura – pierwszy przywoływany program do fakturowania, który możemy pobrać na swój komputer. Oferuje on wystawianie faktur oraz paragonów fiskalnych. Oprócz podstawowych znajdziemy tu funkcje dodatkowe, jak sporządzanie różnorodnych raportów czy kompatybilność z niektórymi drukarkami fiskalnymi. Atutem programu jest dopasowanie do najnowszych przepisów podatkowych. Za darmo możemy mieć jedynie wersję testową.

MDB Faktury VAT – rozbudowany program do tworzenia faktur VAT. Możemy wybierać spośród wielu możliwości edytowania dokumentów, a używane już dane są wczytywane automatycznie. Tak jak w poprzednim przypadku, darmowa jest tylko wersja testowa, z której można korzystać przez 30 dni.

Faktura VAT – program dedykowany dla firm – użytkowników systemu Windows, które nie prowadzą magazynów. Oprócz wystawiania różnych faktur VAT mamy możliwość przechowywania danych klientów, a także cennika. Program jest powiązany z bazą CEIDG oraz kompatybilny z czytnikami kodów kreskowych. Dzięki temu w kilka chwil możemy zdobyć dane na podstawie numeru NIP.

Zanim wybierzemy idealny program do fakturowania, warto zastanowić się nad potrzebami oraz możliwościami firmy. Dobrym ruchem będzie przetestowanie kilku z nich – za wersję testową nie płacimy ani grosza, a możemy w praktyce przekonać się o zaletach każdego z programów. A gdy już zdecydujemy się na ten, który spełni nasze oczekiwania, nie ma co zwlekać z zakupem, gdyż każdy miesiąc użytkowania będzie opłacalny z punktu widzenia naszego biznesu. W przypadku chwilowego braku środków finansowych, zawsze można sięgnąć po szybkie pożyczki przez internet, za pomocą których sfinansujemy zakup licencji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *