Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

pierscionek

Zaręczyny są jednym z najważniejszych chwil w życiu każdej kobiety oraz mężczyzny. Niesamowite emocje, które zawsze towarzyszą temu wydarzeniu zostają w pamięci na długie lata. Dlatego tak ważny jest również wybór tego najpiękniejszego pierścionka zaręczynowego. Na temat jego ceny powstało już wiele mitów… czy warto jednak się nimi sugerować? Zobacz, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy i od czego uzależniona jest jego cena.

Ile powinno się wydać na pierścionek zaręczynowy

Teorii na temat ceny pierścionka zaręczynowego jest bardzo dużo. Jedni mówią, że jego cena powinna być równa trzem pensjom mężczyzny, inni natomiast, że wystarczy wysokość jednego wynagrodzenia. W jednym i drugim przypadku są to niemałe pieniądze.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile wydać na pierścionek zaręczynowy. Tak naprawdę nie ważna jest cena pierścionka, ale to czy jest wyjątkowy i czy spodoba się tej jedynej. Tutaj chodzi przecież bardziej o symbol, a nie o kolejny element biżuterii. Nie można więc powiedzieć, że im droższy pierścionek, im większy brylant, tym uczucie jest silniejsze a małżeństwo będzie bardziej udane.

Przy wyborze pierścionka zaręczynowego warto jednak kierować się przede wszystkim stosunkiem jakości do ceny oraz gustem przyszłej narzeczonej.

Co wpływa na cenę pierścionka.

Na cenę pierścionka zaręczynowego wpływa wiele czynników, między innymi:

  • kruszec, czyli materiał z którego został wykonany, ze srebra, złota, białego złota itp.
  • ilości wykorzystanego kruszcu, czyli masywność pierścionka.
  • zwór – jeśli sami zaprojektujemy wzór pierścionka i poprosimy o jego wykonani, cena będzie wyższa, od tego który dostępny jest w salonie.
  • kamień, który posiada. Tutaj najczęstszym wyborem są pierścionki z brylantem, jednak można wybrać również inne kamienie szlachetne jak rubiny, szmaragdy czy szafiry, będą one również bardzo dobrym wyborem.

Pierścionki zaręczynowe z diamentami

Oczywiście najbardziej popularne i również najbardziej pożądane przez kobiety są złote pierścionki zaręczynowe z diamentami. Diament to najcenniejszy kamień szlachetny, który jest symbolem trwałości i doskonałości. Jest bardzo odporny na zarysowania i nie traci swojego blasku nawet po wielu latach. Powszechnie uważa się, że diament który jako najtwardszy
z minerałów zapewni najbardziej trwały związek.

Przed zakupem pierścionka z brylantem warto sprawdzić jego cztery najważniejsze parametry ujęte w zasadę 4C:

  • carat – masa kamienia
  • color – barwa diamentu określona literami od D do Z
  • clarity – czystość brylantu
  • cut – szlif oceniany w sześciostopniowej skali.

Na koszt pierścionka wpływa więc wielkość, kolor oraz stopień brylancji diamentu – im większy, mniej zanieczyszczony i przezroczysty kamień, tym wyższa jest jego cena.

Złoto natomiast jest symbolem szlachetności i bogactwa. Pierścionki zaręczynowe zazwyczaj wykonuje się ze złota 14-karatowego, czyli złota próby 585.

Można więc śmiało powiedzieć, że połączenie złota i diamentu jest wręcz doskonałe, zwłaszcza do stworzenia wyjątkowego pierścionka zaręczynowego.

Ceny pierścionków zaręczynowych z brylantem zaczynają się już od 500 zł, jest to kwota dosyć przystępna, jak za symbol tak dużego oddania i nieodzownej miłości.

Jak szybko poradzić sobie z brakiem gotówki

Jeśli decyzja o zaręczynach została już podjęta, jednak oszczędności nie pozwalają jeszcze na zakup tego wyjątkowego pierścionka, nie odkładaj tej niezwykłej chwili w czasie. Z brakiem funduszu pomogą ci szybkie chwilówki. Dzięki nim w bardzo szybkim czasie będziesz mógł pożyczyć potrzebną gotówkę. Minimum formalności oraz możliwość złożenia wniosku przez Internet za pomocą serwisów pożyczkowych to jedne z zalet tego produktu. Jasne zasady i szybka weryfikacja, a także szybki dostęp do pieniędzy z pożyczki sprawią, że rozwiążesz swoje problemy z brakiem gotówki w bardzo szybkim czasie, będziesz mógł kupić pierścionek zaręczynowy i zadać to jedno z najważniejszych pytań w twoim życiu.

Jeśli interesujesz się tematem pierścionków zaręczynowychi ich cen, przyda Ci się, także wiedza na temat kosztów wesela i ślubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *