Online czy w sklepie – wady i zalety zakupów spożywczych w internecie

Zakupy spożywcze to czynność znajoma każdemu – od czasu do czasu każdy z nas przecież potrzebuje kupić jedzenie czy inne produkty codziennego użytku. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się kupowanie przez internet z dostawą do domu. Czy taka forma zakupów faktycznie jest opłacalna? A może warto pozostać przy tradycyjnym sposobie i za każdym razem odwiedzać supermarket? Przeczytaj krótką analizę na ten temat.

Jak robić zakupy online

Na polskim rynku możemy znaleźć dość spory wybór sklepów oferujących zakupy przez internet. Do najpopularniejszych z nich należą:

Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę internetową danego supermarketu, wybrać odpowiednie produkty, wpisać swój adres domowy, zapłacić… i zazwyczaj w ciągu tego samego dnia otrzymujemy swoje zamówienie.

 

Zakupy spożywcze online działają na terenie całego kraju, 7 dni w tygodniu.

 

Zalety zakupów przez internet

Jakie są więc mocne strony takiego kupowania w internecie? Przede wszystkim ważną kartą przetargową jest tutaj oszczędność czasu. Nie musimy już specjalnie wybierać się do supermarketu, spędzać czasu na spacerach wśród półek sklepowych czy stać bezczynnie w długich kolejkach do kasy.

Kolejną zaletą zakupów online jest wygoda. Nie będziemy już dźwigać ciężkich reklamówek z jedzeniem, bo zakupy zostaną nam dostarczone pod same drzwi.

Jest to szczególnie ważne dla starszych osób, które powinny unikać wysiłku fizycznego, czy dla każdego, kto zwyczajnie nie może lub nie ma ochoty na wędrówki do sklepu.

A może nie warto?

W obliczu szeregu zalet zakupów online znajdują się także ich słabe strony. Przede wszystkim koszty dostawy. Wiele supermarketów decyduje się jednak już na darmowe przesyłki (lub takie, które kosztują nas mniej po spełnieniu konkretnych warunków – na przykład, jeśli kupujemy tylko od wtorku do czwartku).

Pamiętaj więc o wybraniu takiego sklepu, który nie będzie wymagał dodatkowych kosztów transportu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *